Portal - Korzenna
polski Strona główna / Konkursy 2017
Piątek - 18 stycznia 2019 Beatrycze, Małgorzaty, Piotra     "Pokora to moc. Pokorą wszystko zwyciężysz" - Fiodor Dostojewski
[historia] [Wydarzenia 2017/2018] [Galeria 2017/2018] [Wydarzenia 2016/2017] [Galeria 2016/2017] [Wydarzenia 2015/2016] [Galeria 2015/2016] [nauczyciele] [samorząd] [rozbudowa szkoły] [sport szkolny] [księga gości] [Konkursy tematyczne - Archiwum] [Europejskie projekty edukacyjne] [budowa hali sportowej] [absolwenci] [Programy profilaktyczne] [Tematy projektów edukacyjnych w gimnazjum] [Plan lekcji] [Muzyka] [Bliżej ludzi, bliżej nieba] [Mieć wyobraźnię miłosierdzia] [Sukcesy uczniów - Archiwum] [Projekty 2014] [Wykaz podręczników 2015/2016] [Dni wolne od zajęć] [Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2014.” ] [Doradztwo zawodowe] [Konkursy - Archiwum] [Projekty gminne] [Galeria 2014/2015] [Wydarzenia-2014/2015] [wydarzenia - archiwum] [Galeria zdjęć -Archiwum] [kontakt] [Ankieta] [Gminny Konkurs Języka Niemieckiego] [Międzyszkolny Przegląd Literacki] [Gminny Konkurs Ekologiczny] [Konkursy 2017] [Sukcesy uczniów - 2017] [Klasa zerowa -podręczniki] [Rekrutacja w roku szkolnym 2018/2019]
Konkursy 2017


„Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma"

29 marca 2017r. w salach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbywał się finał  konkursu „Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma" ,  w którym brały udział uczennice Gimnazjum w Siedlcach- Gabriela Wolińska i Amelia Kosińska. Laureatów poznaliśmy podczas Gali „Sądecki Diament”, która odbyła się w dawnym kinie Krokus. W tej, czwartej już jego edycji, wzięło udział 552 uczestników, zaś do finału zakwalifikowało się 146 młodych ludzi. Konkurs został doceniony przez wielu gości  i samych organizatorów. Tym bardziej cieszymy się z tytułu laureata, który wywalczyła Gabrysia  zajmując 5 miejsce. Gratulujemy również Amelii tytułu finalistki!

- Serce rośnie kiedy na was patrzę, bo z wami wiążemy wielkie nadzieje na przyszłość. Dobrze, że jesteście, dobrze że jest Fundacja Sądecka, która odkrywa te diamenty i pomaga                      je rozwijać – powiedział Wojciech Piech- zastępca prezydenta Nowego Sącza. - Dzięki takim konkursom jak „Mój Region – Moja Duma. Moje Miasto – Moja Duma” budujemy tożsamość lokalną przyszłych pokoleń. Jestem przekonany, że ten konkurs będzie miał jeszcze wiele, wiele edycji.

O ambicji i talentach młodych ludzi z Sądecczyzny mówił Zygmunt Berdychowski:

- Często zadajemy sobie pytanie: co dla nas jest najważniejsze. Poszukując na nie odpowiedzi tu na Sądecczyźnie tak wielu młodych ludzi mówi, że dla nich najważniejsza jest ambicja, tradycja i pozytywne myślenie o przyszłości. To myślenie nie daje czasu na wątpliwości,                to myślenie pokazuje, że Sądeczanie to ludzie szczególni dumni, otwarci, pewni siebie                     i zawsze dający sobie radę w życiu.

Dyrektor Sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty dziękował zaś wszystkim za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie i realizację konkursu.

- Ucząc się historii w szkole, poznajecie historię Polski i powszechną, ale nie każdemu chce            się zagłębić w historię regionu. Ale wam się chce i za to dziękuję – mówił Dariusz Leśniak.

 

Galeria:

 

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP